bursada kazan tamiri yapan firmalar

bursa Kazan tamiri bulunan Katı yakıtlı kazanın borularının tamamının değiştirilmesinde bir sakınca olmadığı durumlarda yani mevcut kazan gövdenizin minimum 7 – 10 yıl daha sorunsuz gideceği durumlarda eski kazan borularının demontajı  balıkesir kazan tamiri,yalova kazan tamiri,yapılarak yerine ürünle ilgili Standartların izin verdiği kazan borusu olarak imal edilen Dikişli ve Dikişsiz kazan boruları kullanarak yenileme yapılmasıdır.

Bu tür değişim işlemleri mutlaka üretici tecrübesi olan basınçlı kapların kaynağında çalışmış personel tarafından yapılmalıdır.

Eski boruların demontajı mevcut kazan aynasına zarar vermeden çıkartılmalı ayna temizlenmeli ve yeni borular aynaya montajı yapılmalıdır. Bu montaj 2 yolla yapılmaktadır.

A ) MAKİNATO: Şişirme yöntemiyle montaj olarak da bilinen yöntemdir. Üretiminde şişirme yöntemi kullanılmış kazanlarda mutlaka bu yöntem kullanılmalıdır, bu yöntemle montajı yapılan kazanlar aynaları daha az deforme olacağından kazanınızın ömrü de daha uzun olacaktır.

  1. B) KAYNAK: Mevcut üretiminde boru montaj şekli kaynak olan kazanlarda şişirme yöntemi kullanılamayacağından eski borular ( oksijen – atel – taşlanarak ) yöntemleriyle çıkartılır ayna temizlenerek kaynak ağızları açılır ve borular aynaya kaynatılarak montajı tamamlanır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *